Czapki

Jednym z bardziej zaniedbywanych elementów naszej garderoby bez wątpienia są czapki. No cóż, służyć mają głównie do ochrony głowy w mroźne dni i używa ich się wyłącznie na zewnątrz (przeważnie). Elementem krajobrazu stają się zazwyczaj w okresie późnej jesieni i, nie ma co urywać, dziewięćdziesiąt procent z nich wygląda tak samo - w ciemnym kolorze, bez zbędnych ozdobników. Najbardziej unika ich młodzież i dzieci. I o ile ci drudzy nie mają za wiele do powiedzenia, to ci pierwsi muszą wykazać się zdrowym rozsądkiem, by zdecydować się na tę część ubioru. Zasadniczo im człowiek starszy, tym częściej czapka gości na jego głowie. Paradoksalnie, im człowiek starszy, tym mniejszą uwagę zwraca na jej wygląd. Ma być po prostu ciepła, chronić od wiatru i śniegu. A przecież czapka nie musi być jedynie noszona zimą. Istnieje wiele modeli czapek, które sprawdzają się wiosną a nawet latem. Nie zapominajmy, że pierwotnie czapka miała służyć ochronie przed promieniami słonecznymi.

Typowa zimowa męska czapka charakteryzuje się głównie prostotą. Ma chronić i nic więcej jej nie potrzeba. Takie myślenie jest zupełnie błędne. Dlaczego nie możemy się wyróżnić właśnie dzięki tej części garderoby? Dlaczego nie nosić czapki w oryginalnym kolorze i o ciekawym splocie? Dlaczego nie zaopatrzyć się w czapkę z pomponem? Taki ciekawy dodatek na pewno przykuje wzrok innych osób. Dużo też powie o nas samych, wskaże na naszą indywidualność i ciekawy charakter. Pokaże, że nie jesteśmy tylko kolejną nudną postacią w tłumie, ale posiadamy dystans do siebie i otaczającej rzeczywistości. A przecież potrzebujemy w życiu nieco radości.

Osoby starsze często decydują się na kaszkiety. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystali z nich mężczyźni w każdym wieku. Współczesna moda oferuje wiele atrakcyjnych fasonów i kolorów, których nie powstydzi się nikt, komu aktualne trendy nie są zupełnie obojętne. Są to nakrycia głowy, charakteryzujące się małym, zgrabnym daszkiem i płytką główką, która może być przymocowana do górnej powierzchni daszka. Niektóre dodatkowo wyposażone są w nauszniki. Kaszkiety wykonywane są z wełny, tweedu i skóry. Zimowe dodatkowo wyposażone są w ciepłą podszewkę. Unikajmy materiałów syntetycznych. Mogą one powodować pocenie się głowy, co przy niskiej temperaturze jest wysoce niewskazane dla naszego zdrowia.

Kolejną propozycją nakrycia głowy jest czapka typu beanie. Nosi się je naciągnięte na uszy i łagodnie ściągnięte do tyłu, tak, by jej koniec luźno zwisał. Modne ostatnio stało się umieszczanie na nich ciekawych sloganów, dlatego jest to model preferowany głównie przez młodzież, która chce wyrazić swój bunt. Kolorystyka jest tutaj zupełnie dowolna, choć przeważają kolory zdecydowanie jaskrawe. Uszyta z lekkiego materiału nadaje się do noszenia w ciepłe dni, jako ciekawy dodatek do miejskiej stylizacji.

Czapkami dającymi największą ochronę w czasie zimy są uszanki, zwane też uszatkami. To, wywodzące się z Rosji, nakrycie głowy, początkowo szyte było z naturalnych futer zwierzęcych, obecnie stosuje się futra sztuczne. Charakteryzuje się dużymi klapami, których zadaniem jest chronić uszy od mrozu. Co ciekawe, uszankę można nosić na kilka sposobów. Klapy można zawiązać pod szyją albo u góry. Można je puścić luźno albo jedną z nich unieść, co dodaje pewnego niechlujnego wyrazu. Preferowane jest również wiązanie z tyłu głowy, co dodatkowo chroni kark.

Na lato najbardziej odpowiednie będą czapki z daszkiem. Doskonale nadają się do ochrony przed słońcem w czasie wakacyjnych wojaży, ale na co dzień również znajdą zastosowanie. Najpopularniejsze są te klasyczne z wygiętym daszkiem. Znajdują swoich zwolenników szczególnie wśród osób uprawiających sport. By podkreślić swój styl, najlepsza będzie letnia czapka typu full cap z płaskim daszkiem i bez regulacji szerokości.

Czapka to nieodzowny element ubioru każdego szanującego się kibica. Dla nich preferowane są nakrycia głowy z barwami narodowymi bądź klubowymi i naszytymi herbami ulubionych drużyn.

Jakiej czapki byśmy nie potrzebowali, znajdziemy wszystko. Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Guess, Napapijri, Aeronautica, Lacoste, Ralph Lauren, Armani Trussardi zapewnią nam towar najwyższej jakości. Pamiętajmy, że odpowiednia marka to nie tylko wygoda i solidność ale również prestiż.

Malejąco
na stronę

Produkty 5

Zobacz jako Siatka Lista
  1. PEPE JEANS - czapka - Logo
  2. MCGREGOR - Czapka Gideon Cap
  3. HILFIGER DENIM- czapka zimowa
  4. HUGO BOSS ORANGE - czapka
  5. DIESEL - czapka zimowa
Malejąco
na stronę

Produkty 5

Zobacz jako Siatka Lista