Marynarki męskie

Marynarka męska

Marynarka - najistotniejsza część eleganckich, męskich stylizacji. Obecnie, zestawiana jest również z odzieżą w stylu mniej formalnym, jednak nadal marynarka pozostaje najważniejszym elementem męskiego garnituru. 


Marynarka: od święta i na co dzień 

Obecnie, marynarka uchodzi za okrycie niezwykle formalne, będące częścią sztywnego kanonu męskiej elegancji. Na przełomie wieku XIX
i XX, marynarka była jednak symbolem początku ery swobody. Długie, niepraktyczne surduty epoki wiktoriańskiej i skomplikowane reguły
w zakresie ubioru, odeszły w zapomnienie. Pojawił się trzyczęściowy garnitur: marynarka, spodnie i kamizelka. Mężczyzna z wyższych klas, garnitur zakładał codziennie. Koszula, jako bieliźniany element stroju, zawsze była zakrywana kamizelką i marynarką. Tak powstał styl prawdziwych gentlemanów: mężczyzn z klasą. 
Oczywiście, styl ten później ewoluował. Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie garnitur jest wyznacznikiem klasy i elegancji męskiej na najwyższym poziomie. Oprócz szykownych mężczyzn klasy wyższej, po garnitur sięgały chętnie również gwiazdy kina. W XX wieku, garnitury zyskały popularność i stały się dostępne dla wszystkich panów. 

Marynarka, jest tak stylowym elementem ubioru, że nawet noszona w zestawie z codzienną odzieżą nieformalną, podkreśla wyrafinowany styl mężczyzny eleganckiego. Współcześni miłośnicy stylu gentlemanów, chętnie wybierają po ten właśnie dodatek, wychodząc na miasto. 
Przede wszystkim, po marynarkę warto sięgnąć, dobierając stylizacje na spotkania biznesowe czy do pracy. Marynarka doda powagi
i klasy. Nie zawsze musi być zestawiana z eleganckimi spodniami. Dobrze prezentuje się również w połączeniu z chinosami lub innymi bawełnianymi spodniami, w stonowanych kolorach. 

Jakie warianty marynarek wyróżniamy? Marynarka garniturowa, marynarka w wersji slim, marynarka w stylu casual. Marynarki garniturowe w klasycznych kolorach, dopasowane do spodni pod kątem materiału, nigdy nie wyjdą z mody. Jeżeli chodzi natomiast o styl casual, najczęściej wybierane są marynarki kraciaste lub gładkie, w odcieniu zgaszonego granatu czy nawet w barwach różnokolorowych pasteli. 

Marynarka, podobnie jak inne wierzchnie okrycia męskie, może być jednorzędowa lub dwurzędowa. Marynarkę dwurzędową, poleca się nosić do zestawień oficjalnych i odświętnych. Taką marynarkę noszą królowie: to szczyt stylu. Z kolei marynarka jednorzędowa, to okrycie, które pozwala na szerszy wachlarz stylizacji. 

 

Marynarki najlepszych marek - warianty

Wielu projektantów i producentów podejmuje się tworzenia marynarek. Ten klasyczny element męskiej garderoby, dostępny jest w ofercie marek, takich jak: Hugo Boss, Calvin Klein, Guess, Burberry, Tommy Hilfiger. 

Stylistyka oferowanych produktów jest różna. Projektanci umożliwiają szeroki wybór, pod kąt materiałów, kroju i kolorystyki. Dostępne są marynarki w wersji slim, mocno uwydatniające kształt męskiego torsu i marynarki klasyczne. Marynarki najwyższej klasy, wykonywane są najczęściej z żywej wełny o gładkim splocie. Marynarki casual, wykonane są zazwyczaj z mieszanki materiałów, z dużą zawartością wełny. Pięknie prezentują się marynarki wełniano - lniane. Marynarki bawełniane lub dżersejowe, idealnie wpasowują się w codzienną, swobodną stylistykę. Ciekawym, wielofunkcyjnym rozwiązaniem są marynarki z kapturem. Na uwagę zasługują marynarki znanej marki premium: Hugo Boss. Oferta jest naprawdę szeroka: od marynarek klasycznych, poprzez kraciaste marynarki casual, aż po ekskluzywne modele wykonane z aksamitu i jedwabiu. 

Wiemy, ze marka ma wysoką cenę - dlatego w naszym outlecie, łączymy jakość z oszczędnością. Wszystkie oferowane produkty, są nowe, nieużywane, w stanie doskonałym. Oprócz wymienionych wcześniej marek (Hugo Boss, Guess, Calvin Klein, Tommy Hilfiger), oferujemy również odzież następujących producentów: Napapijri, Aeronautica, Lacoste, Ralph Lauren, Armani Trussardi.

Ważne jest, aby przed wyborem marynarki dokładnie sprawdzić swoje wymiary i dobrać rozmiar. W naszym sklepie, można dokonać jakościowego zakupu, nie wychodząc z domu. W razie zapytań, można liczyć na profesjonalną obsługę klienta.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.